Bir Danış Hakkında; 2021 yılından kurulmuş ve merak edilen konuları sözlük sitesi tarzında daha rahat bir şekilde kullanıcılarının paylaşmasını amacıyla kurulmuştur. Amacımız okuyucuların yazılarımız aracılığıyla bilgilenmesi olup, düşünüle bilecek +18 hariç tüm konuları üyelerimizin soruları doğrultusunda ele almaktır.

Bir danış atalarımızın bin bilsen de bir bilene danış sözünden yola çıkarak kurulmuş bir sosyal platformdur. İnsanların bazen bir şeyleri sormak istedikleri yada birilerinden fikir almak istedikleri ve çevrelerinin buna müsait olmadığını görmekteyiz. Veyahut çevreleri buna müsait olsa da aldıkları cevaplardan tatmin olmadıkları yada daha geniş bir kitleye sormak istediklerini ha keza görmekteyiz. Bir danış olarak bunu üstlenmeyi kendimize bir görev edindik ve bu platformu kurma kararı aldık. Tabi ki de  Bir danış Sadece bir şeyleri danışmak için kurulmuş bir platform değildir. Sosyalleşmek, yeni arkadaşlıklar edinmek, farklı insanlarla bir şeyleri tartışmak, bir konuyu tümüyle ele almak, bilgi edinmek, bilgilendirmek, yada bazen kullanıcıların sadece can sıkıntısını gidermek amacıyla kurulmuş bir platformdur. Sizin de merak ettiğiniz konuşmak veya tartışmak istediğiniz bir konunuz varsa hemen kayıt olun ve bir danış platformunda konularınızı paylaşmaya başlayın.

 

Yasalar

 

Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Herhangi bir haberden dolayı rahatsızlık yaşayan haberin gerçekliğinden şüphe eden ve telif konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri meslek birlikleri, admin@birdanis.net mail adresinden veya İLETİŞİM FORMU ile bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan şikayet ve talepleriniz genel yayın yönetmenimiz tarafından incelenecek ve ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır.

 

Bir Danış Hakkında …